Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Blog: Rachunkowość

Zapłata podatku wspólnika z konta spółki osobowej

Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowy art. 62b ordynacji, zgodnie z którym zapłata podatku może nastąpić również przez inny podmiot, jeżeli spełnione zostaną ustawowe warunki. Przepis ten ma zastosowanie odpowiednio do należności z tytułu składek.

Więcej

Kwartalne rozliczenie podatku dochodowego

Podatnik może do 20 lutego złożyć w Urzędzie Skarbowym oświadczenie wpłacania zaliczek na podatek dochodowy w formie uproszczonej. Uproszczeniem w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych jest możliwość zapłaty zaliczek na ten podatek raz na kwartał.

Więcej

Ulga na dziecko w rozliczeniu rocznym PIT-36 lub PIT-37

W przypadku, gdy podatnik wykonywał władzę, pełnił funkcję albo sprawował opiekę nad dzieckiem w roku podatkowym ma prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej. Odliczenie dotyczy łącznie obojga rodziców. Pozostawanie w związku małżeńskim rodziców dziecka bądź jego brak nie ma wpływu na sposób rozliczenia ulgi prorodzinnej.

Więcej

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Głównym celem projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest podniesienie kwoty wolnej z 3 091 zł do 8 002 zł . Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 28 października 2015 r. zwrócił uwagę na to, że w obowiązującym stanie prawnym kwota wolna od podatku nie jest dostosowana do realiów społeczno-gospodarczych.

Więcej

Remanent na koniec grudnia

Przedsiębiorcy są zobowiązani do sporządzenia remanentu na koniec roku. Taki obowiązek wynika z przepisów ustawy o rachunkowości - "Rachunkowość jednostki obejmuje:(...) okresowe ustalanie lub sprawdzanie drogą inwentaryzacji rzeczywistego stanu aktywów i pasywów.". Dane, które wykazuje się w sprawozdaniu finansowym są wiarygodne tylko wtedy, gdy pokrywają się ze stanem faktycznym.

Więcej

W 2016 nastąpią zmiany w sposobie pobierania i zwrotu PCC

W związku ze zmianą ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych zostało opublikowane 25.11.2015 r. rozporządzenie Ministra Finansów zawierające wzór deklaracji (PCC-3) a także opis sposobu pobierania i zwrotu podatku od czynności cywilnoprawnych. Główne zmiany dotyczą zakresu obowiązków notariuszy jako płatników PCC.

Więcej

W jakich przypadkach najem traktowany jest jako działalność ?

Przychody osiągane z najmu dla celów podatkowych mogą być traktowane jako przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej lub przychody z odrębnego źródła. W większości przypadków to wynajmujący decyduje o kwalifikacji i wyborze sposobu rozliczania przychodów z najmu. Warunkiem zaliczenia najmu do danego źródła przychodów jest określenie, czy przedmiot najmu stanowi składnik majątku firmy, czy też nie.

Więcej

Jakie dane powinny znaleźć się na paragonie fiskalnym

Ministerstwo Finansów prowadzi obecnie szereg akcji zachęcających do brania i sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych m. in. : akcja „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon”. Dane jakie muszą znaleźć się na paragonie fiskalnym reguluje § 8 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14.03.2013 r. w sprawie kas rejestrujących.

Więcej

Kary za niewydanie paragonu fiskalnego

Obecnie obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest dosyć powszechny. Wszędzie tam, gdzie są one zainstalowane powstaje konieczność rejestrowania każdej transakcji oraz wydanie paragonu klientowi, który zakupił towar lub usługę.

Więcej

Baza on-line do sprawdzenia czynnych podatników VAT

Zmiany w ustawie o VAT od 1 lipca 2015 roku dotyczą m.in. zasad stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia. Wprowadzono zasadę, zgodnie z którą mechanizm odwrotnego obciążenia ma zastosowanie wyłącznie do nabywców będących czynnymi podatnikami VAT.

Więcej