Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Blog: Rachunkowość

Limit 2015 - Pełna księgowość

Jak co roku zmienił się limit dla obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych. Limit określony jest w euro i wynosi obecnie 1 200 000 euro.

Więcej

Odliczenia VAT od samochodów osobowych od 1 lipca 2015 r.

W wyniku zmian w ustawie o VAT obowiązujących od 1 kwietnia 2014 r. w przypadku nabycia paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, przeznaczonych do napędu pojazdów samochodowych (w tym również samochodów osobowych) wykorzystywanych wyłącznie do działalności gospodarczej odliczenie przysługuje na zasadach ogólnych.

Więcej

Podpisana ustawa o odwróconym podatku VAT

Ustawa z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo zamówień publicznych została w dniu 27 kwietnia podpisana przez Prezydenta. Zmiany w ustawie dotyczą odwróconego podatku VAT.

Więcej

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym

Trwają konsultacje nad nowym projektem ustawy zmieniającej ustawę o podatku akcyzowym oraz niektóre inne ustawy. Znane są już konkretne uregulowania nowelizacji ustawy. Spora część nowych regulacji ma wejść w życie z dniem 30 czerwca 2015 r., a pozostałe 1 stycznia 2016 r.

Więcej

Izba i urzędy skarbowe połączone w jedną jednostkę budżetową

Nowelizacja ustawy o urzędach i izbach skarbowych ma na celu poprawić wydajność administracji podatkowej w odpowiedzi na oczekiwania społeczne, co do funkcjonowania administracji podatkowej. Ustawa przewiduje, że izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe staną się jedną jednostką budżetową.

Więcej

Ostatni moment na złożenie CIT-8 za 2014 r.

Podatnikom dla których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym termin składania CIT-8 za 2014 r. przypada na 31 marca 2015 r. Począwszy od 1 stycznia 2015 r. zeznanie CIT-8 należy złożyć za pomocą środków komunikacji elektronicznej. CIT-8 w formie papierowej mogą składać tylko podatnicy rozliczający PIT za nie więcej niż 5 osób, niekorzystający z usług biura rachunkowego.

Więcej

Odwrócony VAT na kolejne towary

Głównym celem nowelizacji jest uszczelnienie naszego systemu podatkowego przez wprowadzenie innego sposobu pobierania VAT - mechanizmu odwróconego VAT - w obszarach, w których dochodzi do szczególnie dużych nadużyć. Odwrócony VAT przewiduje, że to kupujący, a nie sprzedający, zobowiązuje się do odprowadzenia podatku. Takie rozwiązanie przeciwdziała nadużyciom związanym z tym podatkiem.

Więcej

Zmiany w ustawie o VAT - prawdopodobnie od 1 lipca 2015

Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o VAT oraz ustawy - Prawo zamówień publicznych. Nowelizacja ustawy o VAT rozszerza m.in. zakres stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia na telefony komórkowe, tablety, laptopy czy konsole do gier. Obecnie prace nad ustawą trwają na poziomie Senatu. Przepisy w tym zakresie mają zacząć obowiązywać od 1 lipca 2015 r., a nie jak na początku zakładano od 1 kwietnia 2015 r.

Więcej

Ulga dla honorowych krwiodawców- PIT 2014

Honorowy krwiodawca może skorzystać z ulgi podatkowej, która polega na odliczeniu od wysokości rozliczanego podatku wartości oddanej w roku podatkowym krwi lub jej składników. Z takiej ulgi może skorzystać podatnik, który oddał honorowo krew w stacji krwiodawstwa ze wskazaniem dla konkretnej osoby.

Więcej

Roczne zeznanie – właściwość Urzędu Skarbowego

Każdy podatnik jest zobowiązany złożyć we właściwym dla siebie urzędzie skarbowym deklarację podatkową PIT za 2014 rok. Przed złożeniem deklaracji często zastanawiamy się, w którym urzędzie skarbowym powinniśmy złożyć tą deklarację. Problem pojawia się w przypadku zmiany miejsca zameldowania, czy też zamieszkania w trakcie roku podatkowego.

Więcej