Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Blog: Rachunkowość

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym

Trwają konsultacje nad nowym projektem ustawy zmieniającej ustawę o podatku akcyzowym oraz niektóre inne ustawy. Znane są już konkretne uregulowania nowelizacji ustawy. Spora część nowych regulacji ma wejść w życie z dniem 30 czerwca 2015 r., a pozostałe 1 stycznia 2016 r.

Więcej

Izba i urzędy skarbowe połączone w jedną jednostkę budżetową

Nowelizacja ustawy o urzędach i izbach skarbowych ma na celu poprawić wydajność administracji podatkowej w odpowiedzi na oczekiwania społeczne, co do funkcjonowania administracji podatkowej. Ustawa przewiduje, że izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe staną się jedną jednostką budżetową.

Więcej

Ostatni moment na złożenie CIT-8 za 2014 r.

Podatnikom dla których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym termin składania CIT-8 za 2014 r. przypada na 31 marca 2015 r. Począwszy od 1 stycznia 2015 r. zeznanie CIT-8 należy złożyć za pomocą środków komunikacji elektronicznej. CIT-8 w formie papierowej mogą składać tylko podatnicy rozliczający PIT za nie więcej niż 5 osób, niekorzystający z usług biura rachunkowego.

Więcej

Odwrócony VAT na kolejne towary

Głównym celem nowelizacji jest uszczelnienie naszego systemu podatkowego przez wprowadzenie innego sposobu pobierania VAT - mechanizmu odwróconego VAT - w obszarach, w których dochodzi do szczególnie dużych nadużyć. Odwrócony VAT przewiduje, że to kupujący, a nie sprzedający, zobowiązuje się do odprowadzenia podatku. Takie rozwiązanie przeciwdziała nadużyciom związanym z tym podatkiem.

Więcej

Zmiany w ustawie o VAT - prawdopodobnie od 1 lipca 2015

Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o VAT oraz ustawy - Prawo zamówień publicznych. Nowelizacja ustawy o VAT rozszerza m.in. zakres stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia na telefony komórkowe, tablety, laptopy czy konsole do gier. Obecnie prace nad ustawą trwają na poziomie Senatu. Przepisy w tym zakresie mają zacząć obowiązywać od 1 lipca 2015 r., a nie jak na początku zakładano od 1 kwietnia 2015 r.

Więcej

Ulga dla honorowych krwiodawców- PIT 2014

Honorowy krwiodawca może skorzystać z ulgi podatkowej, która polega na odliczeniu od wysokości rozliczanego podatku wartości oddanej w roku podatkowym krwi lub jej składników. Z takiej ulgi może skorzystać podatnik, który oddał honorowo krew w stacji krwiodawstwa ze wskazaniem dla konkretnej osoby.

Więcej

Roczne zeznanie – właściwość Urzędu Skarbowego

Każdy podatnik jest zobowiązany złożyć we właściwym dla siebie urzędzie skarbowym deklarację podatkową PIT za 2014 rok. Przed złożeniem deklaracji często zastanawiamy się, w którym urzędzie skarbowym powinniśmy złożyć tą deklarację. Problem pojawia się w przypadku zmiany miejsca zameldowania, czy też zamieszkania w trakcie roku podatkowego.

Więcej

Ulga prorodzinna na nowych zasadach

W rocznych zeznaniach podatku PIT za 2014 rok będzie można podobnie jak w latach ubiegłych odliczyć od podatku PIT ulgę na dzieci. Odliczenia będą jednak odbywały się na nieco innych zasadach niżeli rok temu. Zmiany dotkną w szczególności podatników wychowujących troje i więcej dzieci.

Więcej

Czas rozliczeń rocznych za 2014 r.

Miesiące styczeń – kwiecień każdego roku to czas na składanie rozliczeń rocznych na drukach PIT. Zeznania PIT-28, PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39 za 2014 rok wraz z odpowiednimi załącznikami można składać do urzędów skarbowych już od 1 stycznia 2015 roku. Wykazuje się w nich przychody osiągnięte i straty poniesione w 2014 roku.

Więcej

Zwiększy się liczba kontroli od 2015 r.

Dyrektorzy izb skarbowych i przedstawiciele resortu finansów spotkali się niedawno by omówić, jak wyraźnie zwiększyć skuteczność działania administracji podatkowej. MF postawiło sprawę jasno: urzędy, które będą odstawać, zostaną ukarane, np. utratą etatów.

Więcej