Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Blog: Kadry i płace

Dofinansowanie z ZUS (prewencja wypadkowa)

W ZUS pojawił się ciekawy projekt związany z dofinansowaniem działań skierowanych na utrzymanie zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej, prowadzonych przez płatników składek. Nie każdy przedsiębiorca słyszał o tym, że Zakład Usług Społecznych finansuje działalność związaną z zapobieganiem wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym.

Więcej

Dofinansowanie wynagrodzenia 50+

Kolejną formą wsparcia z jakiej może skorzystać pracodawca jest dofinansowanie osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia. W przypadku tworzenia stanowiska pracy i zamiaru zatrudnienia osoby bezrobotnej w wieku 50+ pracodawca może ubiegać się o wsparcie finansowe na pokrycie części kosztów wynagrodzenia.

Więcej

Refundacje składek ZUS

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która weszła w życie 27 maja 2014 r. również wprowadziła wiele nowych form wsparcia dla pracodawców warto zwrócić uwagę na wsparcie w zakresie refundacji składek ZUS.

Więcej

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która weszła w życie 27 maja 2014 r. również wprowadziła wiele nowych rozwiązań m.in. w zakresie udzielania wsparcia zarówno osobom bezrobotnym jak i pracodawcom. Jedną z ciekawszych form wsparcia jest finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników w ramach środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Więcej

Doposażenie stanowiska pracy

Ze środków Funduszu Pracy przedsiębiorca może się starać o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, w wysokości określonej w umowie, nie wyższej jednak niż 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia.

Więcej

Umowa na czas określony - maksymalnie na 33 miesiące

Umowa na czas określony będzie mogła zostać zawarta maksymalnie na okres 33 miesięcy. Zmianę w tym zakresie przewiduje MPiPS w przygotowanym projekcie nowelizacji Kodeksu pracy. Nowelizacja może wejść w życie w 2015 r. Przedstawiony przez MPiPS projekt noweli Kodeksu pracy przewiduje, że okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony nie będzie mógł przekroczyć 33 miesięcy.

Więcej

Zmiany dotyczące oskładkowania członków rad nadzorczych oraz umów zleceń

Sejm przyjął nowe regulacje odnoszące się do oskładkowania członków rad nadzorczych oraz umów zleceń. Nowe przepisy mają obowiązywać odpowiednio od 1 stycznia 2015 r. i od 1 stycznia 2016 r. Nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw została przyjęta na 78 posiedzeniu Sejmu. Zgodnie z nowymi przepisami od umów zlecenia oraz od członków rad nadzorczych będą pobierane składki emerytalne i rentowe.

Więcej

Zwolnienie lekarskie przy umowie zlecenia

Osoba wykonująca pracę na podstawie umowy zlecenia podlega obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu, rentowemu i zdrowotnemu. To ostatnie zapewnia leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Ubezpieczeniu chorobowemu zaś, na podstawie którego wypłaca się zasiłek chorobowy zleceniobiorca, podlega dobrowolnie.

Więcej

Ile dni przysługuje pracownikowi na opiekę nad dzieckiem

Zgodnie z postanowieniami art. 188 Kodeksu Pracy pracownik ma prawo do 2 dni opieki nad dzieckiem w danym roku kalendarzowym. Na dziecko do lat 14 przysługuje płatne zwolnienie od pracy. Dziecko nie musi być chore, aby pracownik mógł otrzymać zwolnienie na opiekę. Warto dodać, że niewykorzystane w danym roku kalendarzowym dni na opiekę nad dzieckiem nie przechodzą na kolejny rok kalendarzowy.

Więcej