Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Księgowość, rachunkowość

Jednym z czynników decydujących o sukcesie firmy na rynku jest sprawnie działający dział księgowości. Z powodu szybko zmieniającego się otoczenia, niestabilności przepisów prawnych oraz wysokich kosztów związanych z zatrudnieniem księgowych coraz więcej firm decyduje się na outsourcing w zakresie księgowości. Stąd w swej ofercie Centrum Biurowe Eproco Sp. z o.o. Sp. k. zawarło również usługi obejmujące pełny zakres obsługi rachunkowo-finansowej przedsiębiorstw o różnym profilu działalności.
 
 • opracowanie zasad rachunkowości - obejmujące m.in. opracowywanie planu kont dostosowanego do specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej i postulatów właścicieli czy kadry zarządzającej,
 • prowadzenie ksiąg rachunkowych:
  • prowadzenie rachunkowości finansowej (księgowej i podatkowej),
  • prowadzenie rozliczeń z Urzędem Skarbowym,
  • prowadzenie rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych,
  • sporządzanie wszystkich wymaganych deklaracji i zestawień (Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Urząd Statystyczny, PFRON, Urząd Miasta),
  • prowadzenie ewidencji VAT,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia oraz rozliczenie umorzenia zgodnie z opracowanym planem amortyzacji,
  • prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów,
  • ubezpieczenia społeczne właściciela i pracowników,
  • opracowywanie dodatkowych sprawozdań i analiz dla instytucji finansowych współpracujących z klientem, takich jak banki, ubezpieczyciele i leasingodawcy, a także w celu ubiegania się o krajowe i zagraniczne środki pomocowe,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych,
 • prowadzenie podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów:
  • prowadzenie analityki do zapisów w księdze przychodów i rozchodów na indywidualne potrzeby klientów,
  • księgowanie operacji gospodarczych na podstawie otrzymanych dokumentów źródłowych w tym: prowadzenie ewidencji VAT, prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia, prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów,
  • opracowywanie pełnej dokumentacji sprawozdawczej miesięcznej, kwartalnej i rocznej.
Ponadto Eproco oferuje bieżące informowanie klientów o zmianach w przepisach podatkowych możliwych do zastosowania w obsługiwanej firmie, fachową weryfikację dokumentów źródłowych w oparciu o obowiązujące przepisy podatkowe, a także poradę podatkową w związku z planowanymi przedsięwzięciami gospodarczymi właściciela.
 
Usługi z zakresu księgowości świadczone są w oparciu o najnowsze oprogramowanie komputerowe firmy COMARCH S.A., co pozwala na maksymalne skrócenie czasu od pozyskania dokumentów do dokonania rozliczeń i przedstawienia informacji o bieżącej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, a także umożliwia dostosowanie prowadzenia rozliczeń do indywidualnych potrzeb klienta. Eproco prowadzi księgi rachunkowe w tradycyjny sposób, odbierając od klienta dokumentację, a następnie wprowadza ją do komputera, ale proponuje również obsługę w trybie on-line. Innowacyjność tego typu rozwiązania polega na tym, iż za pomocą programów komputerowych firmy COMARCH dokumenty są wprowadzane w siedzibie klienta, a następnie pliki z danymi są przesyłane do biura Eproco. Dzięki temu przedsiębiorca posiada wszystkie dokumenty źródłowe u siebie, a Eproco koncentruje się na prawidłowym ich rozliczaniu.

Dodatkowo usługi księgowe świadczone przez Eproco mogą być wykonywane na oprogramowaniu firmy InsERT współpracującym z Subiektem, jak również na oprogramowaniu CDN XL firmy COMARCH S.A. oraz innych programach klasy ERP, na których prowadzona jest ewidencja zdarzeń gospodarczych w przedsiębiorstwie.
 
Każdy klient biura rachunkowego otrzymuje bezpłatny dostęp do Pulpitu Menadżera, w którym posiada aktualne dane finansowe dotyczące jego działalności gospodarczej. Dzięki tym informacjom każdy przedsiębiorca może podejmować świadome decyzje dotyczące jego działalności gospodarczej, gdyż posiada wszelkie informacje dotyczące jego finansów i zobowiązań podatkowych. Ponadto, Eproco udostępnia klientom również rozbudowane raporty, które mogą być indywidualnie dostosowane do potrzeb każdego Klienta. W raportach tych można uwzględniać dane dotyczące m.in. zatowarowania lub wydajności produkcji u Klienta.
 
 

Obsługa w języku angielskim

Biuro Rachunkowe Eproco posiada w swoim zespole księgowych posługujących się językiem angielskim dlatego możliwa jest obsługa naszych zagranicznych klientów w tym właśnie języku, co znacząco usprawnia przepływ informacji pomiędzy biurem rachunkowym, a klientem oraz umożliwia klientom uzyskanie szczegółowych informacji na temat finansów ich firm.
 
Eproco posiada również możliwość dostosowania analiz i raportów zarządczych dla zagranicznych klientów w języku angielskim. Dla zagranicznych klientów udostępniliśmy również dostęp do Pulpitu Menedżera w języku niemieckim oraz angielskim, dzięki któremu klienci mają całodobowy dostęp do swoich informacji finansowych przez Internet.