Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Co w przypadku awarii kasy fiskalnej ?

Awaria kasy fiskalnej może nam się zdarzyć w każdej chwili warto być na nią przygotowanym i wiedzieć co robić.

 Za awarię należy uznać każdą usterkę, która uniemożliwia nam korzystanie z kasy również brak papieru do wydruku paragonu fiskalnego, niewłaściwe nanoszenie danych na paragonie czy awaria modułu drukowania termicznego drukarki fiskalnej. 

Gdy zdarzy nam się awaria kasy fiskalnej nie ma możliwości, by obrót ewidencjonować zastępczo np. w ewidencji papierowej lub na komputerze, w formie elektronicznej. Dostawy towarów czy świadczenie usług co do zasady powinno zostać wstrzymane.

Podatnicy, którzy mają możliwość odsunięcia w czasie dostawy towarów, mogą przyjmować zamówienia na dostawy, które zrealizują po naprawieniu kasy. Dostawa towarów, czyli czynność podlegająca obowiązkowi zaewidencjonowania, ma miejsce co do zasady z chwilą wydania towaru lub realizacji usługi. Samo przyjęcie zamówienia nie oznacza jeszcze realizacji czynności opodatkowanej.

Podatnik nie powinien jednak przyjmować zaliczek na poczet dostaw realizowanych po uruchomieniu kasy.

Na żądanie konsumenta podatnik, który rejestruje dostawy i usługi na kasie, ma obowiązek wystawić fakturę. Nie oznacza to jednak, że taka faktura zastępuje obowiązek zarejestrowania transakcji na drukarce fiskalnej. Fakturę wystawia się w takich przypadkach dodatkowo, niezależnie od nabicia transakcji na kasie. Zatem nie ma możliwości, by w trakcie awarii cała sprzedaż była dokumentowana wyłącznie fakturami. Taka metoda nie pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji awarii.

Jeżeli z przyczyn niezależnych od podatnika nie może być prowadzona ewidencja obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących, może on kontynuować sprzedaż na dotychczasowych zasadach przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej.

W przypadku gdy ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej jest niemożliwe, podatnik nie może dokonywać sprzedaży. Powinien zatem zaprzestać czynności – w tym zakresie, w którym podlegają one rejestracji na kasie fiskalnej. Kara, jaka może spotkać przedsiębiorcę wynosi do 240 stawek dziennych grzywny.