Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Ulga przy zakupie kasy fiskalnej

Ustawa o podatku od towarów i usług w art. 111 reguluję obowiązek stosowania przy sprzedaży kasy rejestrującej i zwrot wydatków związanych z zakupem takiego urządzenia. Ust. 4 mówi, że podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od niego kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania w wysokości 90% jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł.

Podatnicy mogą odzyskać 90% ceny zakupu nie tylko za pierwszą kasę, ale również za każdą kolejną, o ile zostaną one zgłoszone na dzień rozpoczęcia ewidencjonowania. Ulgę można zastosować tylko raz - przy rozpoczęciu ewidencjonowania obrotów na kasie (nie obowiązuje limit zakupionych urządzeń, a uprawniających do odliczenia). W przypadku wymiany starej kasy na nową ulga nie przysługuję.

Zarówno czynni podatnicy VAT jak i korzystający ze zwolnienia mogą skorzystać z takiej ulgi. W zależności od formy opodatkowania różny jest sposób ubiegania się o tą ulgę oraz wymagana dokumentacja. W przypadku podatników zwolnionych z VAT zwrot z tytułu ulgo jest szybki i następuje jednorazowo. Czynni podatnicy ulgę rozliczają w deklaracji podatkowej dla celów VAT za okres rozliczeniowy nie wcześniejszy niż ten, w którym rozpoczęto ewidencjonowanie. Podatnicy wykazujący podatek należny większy od naliczonego mogą dokonać odliczenia w kwocie równej lub niższej wartości różnicy między tymi podatkami. W przypadku gdy podatek naliczony jest większy lub równy kwocie należnego, podatnik może otrzymać zwrot, ale nie nastąpi on jednorazowo. W okresie rozliczeniowym kwota zwrotu nie może przekroczyć równowartości 25% kwoty odpowiadającej 90% ceny zakupu kasy, nie więcej jednak niż 175 zł - jeżeli podatnik rozlicza się miesięcznie, natomiast w przypadku rozliczeń kwartalnych kwota zwrotu nie może przekraczać 50% kwoty odpowiadającej 90% ceny zakupu kasy, nie więcej jednak niż 350 zł. Istotnym faktem jest to, że podatnik ubiegający się o zwrot nie może uzyskać go w kasie urzędu lub za pośrednictwem poczty, ponieważ urząd skarbowy dokonuje zwrotu na zgłoszony rachunek bankowy podatnika.

Podatnicy odprowadzający podatek VAT mogą skorzystać z ulgi poda warunkiem posiadania dowodu zapłaty całej należności za kasę rejestrującą, rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach oraz złożenia przez podatnika przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego, pisemnego zgłoszenia o liczbie kas i adresie ich używania do właściwego naczelnika urzędu skarbowego.

W przypadku osób korzystających ze zwolnienia z VAT, zwrot dokonywane jest na ich wniosek składany do właściwego urzędu skarbowego. Wniosek ten powinien zawierać: imię i nazwisko lub nazwę podatnika, jego dane adresowe oraz NIP. Do wniosku tego obowiązkowo należy dołączyć: dane określające imię i nazwisko lub nazwę podmiotu prowadzącego serwis kas, który dokonał fiskalizacji kasy rejestrującej, oryginał faktury potwierdzającej zakup kasy wraz z dowodem zapłaty całej należności, informacje o numerze rachunku bankowego na który należy dokonać zwrotu.