Biuro Rachunkowe Eproco - Ostrów Wielkopolski

 • Innowacyjne biuro rachunkowe

  Eproco to nie tylko księgowość, lecz szeroka oferta usług składająca się również z usług kadrowo-płacowych, doradztwa gospodarczego, windykacji należności, obsługi BHP itp.

 • Kompleksowość i pewność

  Eproco to biuro rachunkowe działające na terenie całej Polski, które dąży do kompleksowej obsługi swoich klientów.

 • Korzyści ze współpracy z Eproco

  Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym do gwarancja dostępu do zespołu specjalistów, sprawna i terminowa realizacja powierzonych zadań oraz brak stresu związanego z kontrolą podatkową.

 • Więcej niż zwykła księgowość

  Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę księgową wraz z bezpłatnym dostępem do Pulpitu Menadżera z informacjami o finansach ich firm. Oferujemy również rozbudowane analizy i różne struktury współpracy.

 • Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa

  Obsługa spraw pracowniczych, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych pracowników, rozliczanie wynagrodzeń w urzędach i wiele innych.

 • Doradztwo podatkowe

  Zawiłość przepisów podatkowych wymaga dobrej znajomości prawa oraz procedur. Eproco posiada własnego doradcę podatkowego, dzięki czemu należycie dbamy o kwestie podatkowe naszych klientów.

 • Doradztwo prawne

  Eproco zatrudnia własnego radcę prawnego, co zapewnia profesjonalną pomoc prawną dla każdej firmy. Eproco reprezentuje klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

 • Doradztwo gospodarcze dla firm

  Tworzenie umów handlowych, rejestracje i przekształcenia działalności, doradztwo związane z optymalizacją podatkową, doradztwo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i wiele innych.

 • Windykacja należności

  Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności od nieuczciwych kontrahentów z całej Polski. Oferujemy wezwania do zapłaty, pozwy sądowe, wnioski egzekucyjne, protokoły nieściągalności itp.

 • Wszystko dla firmy pod 1 dachem

  Eproco posiada szeroki zakres usług dla swoich klientów. Zapewniamy m.in. obsługę BHP i Ppoż, wsparcie informatyczne oraz sprzedaż i wdrażanie oprogramowania Comarch ERP Optima.

 • Dokumentacja podatkowa cen transferowych

  W ramach świadczonych usług identyfikujemy transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi, dla których istnieje obowiązek sporządzenia dokumentacji za dany rok podatkowy.

 • Aktualności z życia Eproco

  Informacje z działalności firmy, notatki prasowe i wywiady związane z Eproco oraz reportaże z gal rozdania nagród (Wielkopolska Jakość, Wizjoner IT) itp.

 • Bezpłatny dostęp do informacji i porad

  Bieżące informacje o zmianach w przepisach prawa, porady i uwagi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje na maila.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie

  Wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala nam oferować usługi wysokiej jakości przy zapewnieniu atrakcyjnych cen w dopasowanych pakietach usług.

 • Praca w Eproco

  Biuro Rachunkowe Eproco stale się rozwija, co przekłada się na wzrost zatrudnienia. Jeśli poszukujesz pracy w biurze rachunkowym lub chcesz odbyć staż – sprawdź czy akurat prowadzimy rekrutację.

 • Łatwy kontakt i dogodna lokalizacja

  Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Nasze działania prowadzone są na terenie całej Polski, a w Ostrowie Wielkopolskim oferujemy dogodna lokalizację i bezpłatny parking.

Zmiana przepisów w zakresie dokumentacji podatkowych pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Od 1 stycznia 2017 r. zaczęły obowiązywać nowe zasady sporządzania dokumentacji podatkowych do transakcji dokonywanych pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Główne założenia nowelizacji opierają się na następujących rozwiązaniach:

1) wyłączenie z obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej dla przedsiębiorców których przychody lub koszty (w rozumieniu przepisów o rachunkowości) w roku poprzedzającym dany rok nie przekroczą równowartość 2.000.000 euro,

2) wprowadzenie obowiązku sporządzania dokumentacji na poziomie lokalnym, tzw. local file z analizą danych podmiotów niezależnych (średni przedsiębiorcy – przychody powyżej 10.0000.000 euro),

3) wprowadzenie obowiązku sporządzania dokumentacji na poziomie grupy, tzw. master file – przedsiębiorcy o przychodach powyżej 20.000.000 euro),

4) wprowadzenie dla średnich i dużych przedsiębiorców nowego obowiązku dołączania do zeznania rocznego uproszczonego sprawozdania w sprawie transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi,

5) wprowadzenie dla największych przedsiębiorców nowego obowiązku raportowania według krajów (tzw. country-by-country reporting),

6) wyznaczenia terminów na sporządzenie i przedłożenie dokumentacji bez wezwania organów podatkowych lub organów kontroli skarbowej.

Pierwsze dokumentacje podatkowe sporządzane według nowych zasad będą sporządzone za rok podatkowy 2017, czyli w roku podatkowym 2018.

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązek dokumentacyjny będzie rozpatrywany na dwóch płaszczyznach:

• osiągnięcia przez podatnika odpowiedniego poziomu działalności – kryterium wielkości przychodów lub kosztów w danym roku,

• transakcji, która musi przekraczać wyznaczony próg wartościowy.

Odstąpiono od obowiązujących obecnie progów dotyczących wartości transakcji uzależnionych od rodzaju transakcji. Większy nacisk został położony na podmiot realizujący transakcję z podmiotem powiązanym. Dopiero osiągnięcie odpowiedniego poziomu kosztów lub przychodów określonych na podstawie ksiąg rachunkowych powoduje konieczność spojrzenia na wartość transakcji.

Obowiązkom dokumentacyjnym będą podlegać transakcje lub inne zdarzenia z podmiotami powiązanymi, mające istotny wpływ na wysokość dochodu (straty) podatnika.

Progi istotności będą zależeć od wysokości osiąganych przychodów (w rozumieniu przepisów o rachunkowości) i zostały ustalone w następujący sposób:

 • Co do zasady, za transakcje lub inne zdarzenia mające istotny wpływ na wysokość dochodu (straty) podatnika uznaje się transakcje lub inne zdarzenia jednego rodzaju, których łączna wartość przekracza w danym roku równowartość 50 tys. euro;

 • Jednak, w przypadku podatników, których przychody w roku poprzedzającym dany rok przekroczyły równowartość 2 mln euro, lecz nie więcej niż równowartość 20 mln euro – za istotne uznaje się transakcje lub inne zdarzenia jednego rodzaju, których wartość przekracza w danym roku równowartość kwoty 50 tys. euro powiększoną o 5 tys. euro za każdy 1 mln euro przychodu powyżej 2 mln euro;

 • W przypadku podatników, których przychody w roku poprzedzającym dany rok przekroczyły 20 mln euro, lecz nie więcej niż równowartość 100 mln euro – za istotne uznaje się transakcje lub inne zdarzenia jednego rodzaju, których wartość przekracza w danym roku równowartość kwoty 140 tys. euro powiększoną o 45 tys. euro za każde 10 mln euro przychodu powyżej 20 mln euro;

 • W przypadku podatników, których przychody w roku poprzedzającym dany rok przekroczyły 100 mln euro – za istotne uznaje się transakcje lub inne zdarzenia jednego rodzaju, których wartość w danym roku przekracza równowartość kwoty 500 tys. euro.

Podatnicy będą obowiązani składać również urzędom skarbowym oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji podatkowej, do dnia upływu terminu określonego dla złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Przepisy wchodzące w życie z dniem 1 stycznia 2017 r. wskazują wprost na terminy, w jakich należy przygotować oraz przedłożyć dokumentację i sprawozdanie. Jest to nowość w porównaniu do obowiązujących regulacji, które ograniczają się jedynie do wyznaczenia siedmiodniowego terminu na przedłożenie dokumentacji w przypadku przedstawienia żądania przez organy podatkowe lub organy kontroli skarbowej.